Potrzebna natychmiastowa pomoc i wsparcie

29025769 2040054449544106 232586549391261696 oUśmiech odzyskany!

Dziękujemy!

 

 

Drodzy sympatycy, darczyńcy, warsztatowicze i wszyscy znający naszą fundację oraz Ci, którzy dopiero się o niej dowiedzieli.

Prosimy o wsparcie dla naszego głównodowodzącego. Bez Jego zaangażowania, wyrzeczeń i ciężkiej pracy tej fundacji by nie było.

Nasza Fundacja działa drugi rok. Staramy się rozwijać. Pracujemy dużo i intensywnie. Realizujemy konsekwentnie projekty. Zdarzają się nam też potknięcia, błędy. Nie zrażamy się. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się rozwinąć w ciągu ostatniego czasu. Zbudowaliśmy szkołę ikonografii online, podjęliśmy kolejne warsztaty w Częstochowie. Udało nam się przekazać 500 kg darów dzieciom we wschodniej Ukrainie. Nadal pomagamy w budowie kościoła naszym rodakom w Susłach.

Może trudno sobie to wyobrazić, ale całą tą pracą, jaką widać na naszych stronach, zarządzają trzy osoby. Jedna zajmuje się stroną informatyczną, mając swoją rodzinę i pracę, więc pracuje dodatkowo ile może. Druga pracuje nad ikonografią i warsztatami, również musząc utrzymać rodzinę. Jedyną osobą całkowicie angażującą się w życie i rozwój fundacji jest jej prezes Hubert. On poświęca cały swój czas, siłę i zapracowane ikonami środki na to, by nasza fundacja mogła organizować zbiórki, organizować pomoc. Nagrywa warsztaty i dzieli się wiedzą o ikonografii. Pisze relacje...

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie Huberta. Udało się zebrać, po odliczeniu reklam, kosztów... 5 700 zł. Kwota ta wystarczy na podstawowe zabiegi związane z leczeniem.

Przypomnijmy, że Hubert w zastraszającym tempie traci uzębienie. Na dzień dzisiejszy łamią się już przednie zęby i wymagają w większości usunięcia. Większość tylnych zębów została już usunięta z obawy jaką przyniosły pojawiające się guzy. Ich zezłośliwienie grozi nowotworem.

Obecnie stan  bardzo się pogorszył, wystąpiły dokuczliwe stany zapalne obrzęki oraz torbiele. To podrażnia zatoki i powoduje ich nieustanne zapalenie i ból. Żołądek również zaczyna reagować negatywnie na leki przeciwbólowe. Hubert musiał ograniczyć pracę dla fundacji i nad ikonografią i podjąć leczenie. Do tej pory odkładał je, tłumacząc, że inni potrzebują więcej, że ikony, że fundacja...

1 listopada podjął leczenie w Ukrainie. Mimo, że w Ukrainie musi się utrzymać i są również dodatkowe koszta przejazdów, to okazuje się, że samo leczenie i protetyka będzie o wiele tańsze niż w Polsce. Mimo obawy przed innymi warunkami leczenia, udało się znaleźć zaufaną klinikę pw. św. Apolonii i w niej rozpocząć leczenie.

Obecnie leczeniu podlegają:

12 zębów wymaga plombowania z czego 5 to leczenie kanałowe. 3 zęby wywołały silne zapalenie i torbiel (obecnie stan opanowany i czekamy na zalecznie).

6 zębów (korzeni) wymaga usunięcia. Zęby leczone wymagają wkładek wzmacniających (włókno szklane) pod korony.

Protetyka:

Wymagane jest wstawienie dolnych zębów strony lewej i prawej od trójek (całkowity brak uzębienia). Planowane są mosty oparte na implantach i korony zębów.

Wstawienie mostów oraz implantów górnego uzębienia od trójek.

Wstawienie implantu lewej jedynki (ząb przez dwa lata utrzymywał się jedynie na kleju a przedostająca się wilgoć spowodowała wygnicie korzenia).

Korony na wszystkie zęby. Wcześniej każdy z leczonych zębów ma osadzaną wkładkę wzmacniającą.

 

Obecnie wydano (na dzień 20 listopada): 24 700 UAH

Co zrobiono:

Zęby dolne od 1'- 4', 2x plomby na dolnych, 2 leczenia kanałowe, metalowe wkładki wzmacniające w dwóch zębach, 2 duże wypełnienia, lekarstwa na zapalenie - zakończono leczenie dolnych przednich zębów. Reszta zębów (korzeni) dolnych do usunięcia.

Wykonano leczenie lewej strony zębów górnych od jedynki. Usunięto 1' i 2' od 3 lat przyklejone na kleju, dokonano leczenia kanałowego korzenia 1',2',3' wmontowano wkłady korzeniowe pod korony i nałożono plomby (odbudowano tym czasowo zęby pod korony). Wykonano leczenie kanałowe 5',6', złożono plomby oraz wkłady wzmacniające (śruby). Zaleczono 8' - plombowanie.

W drugiej fazie leczenia wykonano protetykę górnych zębów. wstawiając dwa mosty oraz 16 porcelanowych koron zębów.

JEST NOWY UŚMIECH! DZIĘKUJEMY!!!

Pozostała do wykonania dolna część implantologii i założenia mostów z koronami :-)

Wyżywienie i pobyt - darmowy w zamian za pracę nad kościołem w Susłach.

Przejazdy - 2x 700 zł (bilet lotniczy i dojazdy).

Kwoty będziemy sukcesywnie uzupełniać.

Paragony dostępne na życzenie.

 

Planowany wydatek na leczenie w Ukrainie:  80 000

Wydaliśmy kwotę: 24 700 UAH i 1400 zł podróże.

Przelicznik: 1 zł to ok 6,5 UAH (w zależności od kursu dolara)

 

Drodzy! Prosimy pomóżcie, by można było znów zobaczyć uśmiech :-)

Jeśli zbiorą się razem uczniowie szkoły, warsztatowicze, osoby które posiadają ikony Huberta... Szybko pokonamy tę przeszkodę jaką są środki finansowe, a Hubert wróci do pracy :-)

 

Więcej o pracy Huberta znajdziesz też na stronie jego pracowni: www.elazaricon.pl

 Akcję można wspierać przez szybkie płatności oraz przelewy.

 

 

 

 

Dołącz do nas! Darowizna przez system PayU.


 

Konto:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766

>>Tu<< możesz pobrać i wydrukować druczek do wpłaty na poczcie.

 

Dziękujemy za każde wsparcie!

Wspieraj akcję

Akcja Afryka

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.