Modlitwa za Ukrainę

warszawa10 

4-ta rocznica I Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego "Eleos" i MODLITWY ZA UKRAINĘ

 

DSC 9114Cztery lata temu nasza Pracownia Ikon pw. św. Łazarza współorganizowała I Międzynarodowy Plener Ikonograficzny "ELEOS" w Kijowie. Choć naszej fundacji jeszcze nie było nawet w planach, to byliśmy obecni przez osobę naszego ikonografa Huberta, który zaangażował się w tworzenie tego wydarzenia.

Dlaczego to takie ważne dla nas wydarzenie?

Ten pierwszy plener w Kijowie odbywał się nie cały rok po wydarzeniach na kijowskim Majdanie. Wokół placu stały jeszcze barykady Był on poświęcony Miłosierdziu. Dlaczego? Ikonografowie jacy się zebrali z różnych państw pracowali i mieszkali w Michajłowskim Monastyrze, a ich prace były podziękowaniem za leczenie rannych podczas protestów dla polskich i ukraińskich szpitali. Pierwszą wystawę prac otworzył sam Patriarcha Kijowa Filaret. Zrobił to w dzień 1-ej rocznicy wydarzeń, kiedy studenci protestujący na maijdanie zostali zaatakowani przez Berkut. Był to dzień pierwszych ofiar.

Więcej o plenerze w Kijowie dowiesz się ze strony: >>Kliknij<<

Prace artystów utworzyły wystawę, którą nazwano "MODLITWA ZA UKRAINĘ". A pierwsza wystawa w Polsce miała miejsce w Warszawie, w kościele dominikanów na ul. Freta. Odwiedziło ją tysiące osób!

Tu możesz zobaczyć relację z tej wystawy: >>kliknij<<

DSC 8977Ukraina nadal walczy o siebie. Nadal potrzebuje modlitwy. Szczególnie teraz, gdy znów zaostrza się sytuacja w jej wschodniej części.

Postanowiliśmy udostępnić za darmo Katalog "Modlitwa za Ukrainę" w wersji pdf. Chcemy by przypomniał on nam o potrzebie modlitwy i wsparcia.

Katalog zawiera opis prac artystów, relację z wystawy w Warszawie.

Zapisując się na nasz Newsletter otrzymasz link do pobrania katalogu. Katalog jest darmowy!

 

Zapisz się i pobierz Katalog "Modlitwa za Ukrainę"

Name

Email

Please enable the javascript to submit this form

Po zapisaniu się, otrzymasz na swoją pocztę link do pobrania katalogu w formacie .zip

(gdybyś nie otrzymał, skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Pamiętaj! Zapisując się Newsletter akceptujesz politykę prywatności i dobrowolnie przekazujesz nam swoje dane.

Zawsze możesz zrezygnować i usunąć dane. Pełną politykę naszych stron możesz przeczytać >>tutaj<<.

 

Wspieraj akcję

Akcja Afryka

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.