Kręcimy VIDEOKLIP o Błękitnej Armii w Susłach

Elazar Drukuj

"...świadomość, że ofiara moja nie pójdzie na marne,

że niespełnione sny i marzenia nie zamknie nieznana mogiła,

ale że będziesz je realizował TY".

płk Łukasz Konrad Ciepliński ps. "Pług"

Przygotowujemy klip video o poległych w Susłach 27 czerwca 1920 roku saperach 1 Kompani 13-go Batalionu Saperów Kaniowskich a pochodzących z Błękitnej Armii Hallera.

Na początku 2019 roku we wsi Susły w Ukrainie, gdzie pomagamy naszym rodakom zakończyć budowę kościoła, zidentyfikowaliśmy 62 nazwiska poległych tam polskich żołnierzy. Przez 99 lat, mogiły były bezimienne. Dziś przywracamy pamięć tych bohaterów!

Po ciężkiej bitwie 27 czerwca 1920 r. polegli. Ich ogołocone i pocięte ciała zwinięto w świeże kłosy zboża i złożono w mogile. Od tej chwili nie było wiadomo kto w mogile spoczywa. Budowali mosty. Kiedy atakowali, bolszewicy uciekali krzycząc: "Spasajsia towaryszczy francuskije poljaki bijut"! A ich mogiłę w latach 60-tych rozorano!

NIEZWYKŁA HISTORIA! Po 99 latach odzyskali tożsamość i swoje błękitne mundury! Wesprzyj projekt upamiętnienia na 100-lecie tej bitwy.

Posłuchaj:

Dlaczego upamiętnienie klipem?

Zapewne zgodzicie się Państwo z nami, że dzisiejsze czasy wymagają podnoszenia form i standardów upamiętniania walczących o wolność, z której dziś korzystamy. Szybkość przepływu informacji, ich ilość, jakość, koncentracja na obrazkowych informacjach, potrzeba coraz silniejszej obrazowo i emocjonalnie informacji powoduje, iż trudno zachęcić człowieka do chwili refleksji nad przeszłością, do otworzenia książek, albumów. Nadto pojawiająca się tendencja do wychwalania bohaterów bez głębszej refleksji często prowadzi do agresywnych sposobów wykorzystywania pamięci. Klip z odpowiednio skierowaną refleksją przez tekst i muzykę ma skłonić do głębszej refleksji nad tym, jak dziś wykorzystujemy wolność, za którą oddano życie.

Potrzeba nam dziś szybkiej, silnej, wysokojakościowej i wykonanej z największą dbałością o szczegóły informacji obrazowej, która poruszy serce i skłoni do refleksji. Klip jest kierowany do milionów Polaków w Polsce i poza jej granicami a jego głównym celem jest oddanie hołdu poległym żołnierzom należącym do Błękitnej Armii w 100- lecie ich ostatniej bitwy, których miejsce pochówku nie było przez 99 lat znane.

Oni polegli w walce o wolność, z której dziś korzystamy!

Jak się odwdzięczasz?

Nie mamy wątpliwości, że Polacy kochają swoich Bohaterów, odważnych żołnierzy w błękitnych mundurach. Przecież zawsze mówimy o nich z dumą!

Rozpoczynamy duży projekt upamiętnienia w jak najlepszym stylu! Mamy na to rok, by zdążyć na 100-tną rocznicę bitwy w której polegli.

Pierwszą częścią naszego projektu upamiętnienia jest nagranie wideoklipu na podstawie opisu przebiegu bitwy z 1930 roku. Wybraliśmy już firmę, która będzie realizowała klip. Fachowcy na najwyższym poziomie! Zobacz: https://www.2zfilm.com/film. Całość kosztów klipu szacowana jest na ok. 25 tyś zł.

Jak pracujemy? Jaki jest scenariusz?

Scenariusz klipu został ułożony tak by połączyć współczesność z przeszłością. Rozpoczyna się od poszukiwania. Wnuk (współczesny żołnierz jednostki kontynuującej tradycję historyczną poległych) z takim samym nazwiskiem jak poległy dziadek poszukuje miejsca spoczynku przodka. Trafia na Ukrainę i tam w starym domu przegląda dokumenty. Oglądając stary medal Virtuti Militari i czytając historię bitwy nagle przenosi się myślą do czasów dziadka... Odkrywa prawdę... - więcej zdradzić nie możemy :-)

Zobacz galerię z nagrań:

 

Fragmenty nagranych scen z grupą rekonstrukcyjną, jeszcze bez postprodukcji, koloryzacji...

 

 

Jako fundacja zbieramy środki na realizację klipu. Na dziś fundacja sama opłaca cały projekt.

Jesteś patriotą? Chcesz nas wesprzeć! Zapraszamy! Dziękujemy!

Tu możesz poczytać o naszym odkryciu i pracy we wsi SUSŁY >>kliknij<<

 

Jak nas wesprzeć?

Na specjalnie przygotowanej do tego celu społecznej ZRZUTCE!

ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA

 

 

 

 

>>ZRZUTKA NIEZAPOMNIANI<<

 

Darowizna przez system szybkich płatności PayPal. 

 

Dołącz do nas! Darowizna przez system PayU.


Można przelewem na konto:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766

>>Tu<< możesz pobrać i wydrukować druczek do wpłaty na poczcie.

 

 

Chcesz wiedzieć jak wykorzystujemy środki, co robimy, otrzymywać informacje o aktualnościach?

Zapisz się na newsletter! Nie wysyłamy nudnego spamu a będziesz miał z nami kontakt.

Name

Email

Please enable the javascript to submit this form

 

DZIĘKUJEMY!

Odsłony: 1283

Wspieraj akcję

Akcja Afryka

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.