Kręcimy VIDEOKLIP o Błękitnej Armii w Susłach

Elazar Drukuj

Cześć i pamięć poległym! O NICH nie wolno zapomnieć!

Przygotowujemy klip video o poległych w Susłach 27 czerwca 1920 roku saperach 1 Kompani 13-go Batalionu Saperów Kaniowskich a pochodzących z Błękitnej Armii Hallera.

Na początku 2019 roku we wsi Susły w Ukrainie, gdzie pomagamy naszym rodakom zakończyć budowę kościoła, zidentyfikowaliśmy 62 nazwiska poległych tam polskich żołnierzy. Przez 99 lat, mogiły były bezimienne. Dziś przywracamy pamięć tych bohaterów!

Po ciężkiej bitwie 27 czerwca 1920 r. polegli. Ich ogołocone i pocięte ciała zwinięto w świeże kłosy zboża i złożono w mogile. Budowali mosty. Kiedy atakowali, bolszewicy uciekali krzycząc: "Spasajsia towaryszczy francuskije poljaki bijut"!

NIEZWYKŁA HISTORIA! Po 99 latach odzyskali tożsamość i swoje błękitne mundury! Wesprzyj projekt upamiętnienia na 100-lecie tej bitwy.

Ta niezwykła i tragiczna historia naszych polskich żołnierzy walczących z bolszewikami odkryła się jak pełna tajemnic droga. Odsłaniając kolejne karty miałem wrażenie, jakby sami żołnierze prowadzili mnie tajemniczą drogą ich historii chcąc ją odsłonić.

Skoro w tak niezwykły sposób po 99 latach wyszła na jaw historia naszych bohaterów, to czy można poprzestać na zwykłej tablicy z ich nazwiskami umieszczonej gdzieś w ukraińskiej wsi? Ktoś się o niej dowie? Zapali w sercu znicz wiecznej pamięci? Pojedzie?

Nie mamy wątpliwości, że Polacy kochają swoich Bohaterów, odważnych żołnierzy w błękitnych mundurach. Przecież zawsze mówimy o nich z dumą!

Rozpoczynamy duży projekt upamiętnienia w jak najlepszym stylu! Mamy na to rok, by zdążyć na 100-tną rocznicę bitwy w której polegli.

Pierwszą częścią naszego projektu upamiętnienia jest nagranie wideoklipu na podstawie opisu przebiegu bitwy z 1930 roku. Wybraliśmy już firmę, która będzie realizowała klip. Fachowcy na najwyższym poziomie! Zobacz: https://www.2zfilm.com/film

Całość kosztów klipu szacowana jest na ok. 19 tyś zł. W klipie weźmie udział grupa rekonstrukcyjna, cześć scen nagramy na miejscu w Ukrainie. Klip ma być naszym patriotycznym wyrazem pamięci o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność!

Fragmenty nagranych scen z grupą rekonstrukcyjną, jeszcze bez postprodukcji, koloryzacji...

Jako fundacja zbieramy środki na realizację klipu. Na dziś fundacja sama opłaca cały projekt.

Jesteś patriotą? Chcesz nas wesprzeć! Zapraszamy! Dziękujemy!

Tu możesz poczytać o naszym odkryciu i pracy we wsi SUSŁY >>kliknij<<

 

Jak nas wesprzeć?

Na specjalnie przygotowanej do tego celu społecznej ZRZUTCE!

ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA

 

 

>>ZRZUTKA NIEZAPOMNIANI<<

 

Darowizna przez system szybkich płatności PayPal. 

 

Dołącz do nas! Darowizna przez system PayU.


Można przelewem na konto:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766

>>Tu<< możesz pobrać i wydrukować druczek do wpłaty na poczcie.

Chcesz wiedzieć jak wykorzystujemy środki, co robimy, otrzymywać informacje o aktualnościach?

Zapisz się na newsletter! Nie wysyłamy nudnego spamu a będziesz miał z nami kontakt.

Name

Email

Please enable the javascript to submit this form

 

DZIĘKUJEMY!

Odsłony: 355

Wspieraj nas na Patronite.pl

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.