Warsztaty pisania ikony w Kamerunie - Afryka!

Elazar Drukuj

Niecodzienne zaproszenie i akcja! Pomożesz nam pojechać?

1 października 2019 roku ruszamy z ikoną do Afryki. Taka niezwykła misja to dla nas wielkie wyzwanie ale też zaszczyt.

Zbieramy środki na tę akcję. Prosimy o wsparcie!

Ikona w Afryce? Po co?

Każda szansa na naukę, rozwój to nadawać lepszy kierunek życia człowiekowi. Człowiek to nie tylko ciało. Człowiek ma niesamowite wnętrze! Rozwijane powoli się odkrywa.

Czy jesteśmy w stanie pomóc wszystkim? Zmienić ten cały świat?

Może i nie. Jednak pomagając JEDNEMU zmieniamy CAŁY ŚWIAT tego JEDNEGO! On pomoże rozwinąć się następnemu, ten dalej i tak nakręcamy spiralę dobra.

Zacznijmy więc od tego rozwoju, w którym mamy nie tylko rozwój manualny, poznawczy, fizyczny, ale też rozwój relacji i duchowy. Czy można dać coś lepszego?

Co planujemy zrobić?

1. Przeprowadzić warsztat dla 10-ciu wybranych w misji osób. Nauczyć: malować ikonę, jak zdobyć pigmenty i materiały z natury, jak wykonać narzędzia i je wykorzystywać, pokazać podstawy warsztatu sztuki sakralnej.

2. Duży warsztat z dziećmi o Aniele Stróżu, gdzie dzieci poznają i namalują anioła stróża. Poznają też Polskę i przygotują laurki.

3. Zabieramy ok. 100 kg przyrządów szkolnych dla misji i jej szkoły. Także druki z ikonami i potrzebne materiały.

4. Wykonany video, foto, nagrania i przygotujemy misję do promocji w mediach społecznościowych. Jeśli będziemy mogli, to pozostawimy odpowiedni sprzęt i nauczymy się nim posługiwać. Ułatwimy w ten sposób kontakt misji ze światem mediów.

5. Jeśli zbierzemy na tyle pieniędzy, to opłacimy (1000 Euro) szkołę dla dziecka lub wielu dzieci uzdolnionych plastycznie.

Co ryzykujemy?

1. Żółtą febrę, malarię, komary, węże, skorpiony... i inne ciekawe zwierzaki + przypadłości

2. Nieprzespane noce z gorąca i pracę w gorące dni.

3. Kilometry z walizkami.

Nasz duchowy opiekun twierdzi:

Ikona w Afryce! To doświadczenie wyjazdu do Afryki jakie mamy odbyć może wprawić w zachwyt, może wzbudzić podziw, może uchylić rąbek pewnej Tajemnicy, to, że każdy z nas jest IKONĄ BOGA, stworzoną na Jego Obraz i Podobieństwo. Nie wiem, czy kameruńczycy to wiedzą, ale na pewno czują, gdzieś w swoich SERCACH. Prości jak dzieci, niewinni jak gołębie, czasem może jak węże, kiedy zła myśl przylgnie i przyklei się do SERCA. Afrykańczycy - Ludzie SŁOWA, bardziej, aniżeli OBRAZU, może dlatego, nie mają tak rozwiniętej kultury i sztuki obrazu, lecz czy nie dzieje się tak, że im prostszy człowiek, im mniej przepełniony obrazami z tego świata, tym bardziej otwarty, na ŚWIAT DUCHOWY - ten nie materialny? Czyż, nie wytwarzamy najpierw OBRAZU w swoim wnętrzu, w swej duszy, czyż nie dzieje się tak, że SŁOWO kryje pod swą szatą właśnie OBRAZ? Może zatem się okazać, iż Ci, którzy nie wytworzyli jako takiej sztuki sakralnej, czy też ikonografii w sensie jej zmaterializowania w postaci zapisania tego na materiale, jakim może być deska, czy kamień, czy inne tworzywo, wytworzyli ją i nadal tworzą w swoich SERCACH, poprzez to same Światło - DUCHA ŚWIĘTEGO, które uzewnętrznia się na IKONIE, jednak najpierw oświetlając SERCE IKONOGRAFA. Święty Paweł w 2 liście do Koryntian pisał: ,,Wy jesteście naszym listem, pisanym (gr. GRAFO) w SERCACH naszych, listem, ktory znają i czytają wszyscy ludzie. Powszechnie o was wiadomo, żeście listem Chrystusowym dzięki naszemu posługiwaniu, listem napisanym nie atramentem, lecz DUCHEM BOGA ŻYWEGO; nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych TABLICACH SERC,, (2Kor 3,2-3). Dzięki więc posługiwaniu misjonarzy, dzięki głoszeniu Ewangelii, ludzie Ci, poprzez ŻYWE SŁOWO, zrozumieli, iż TO SŁOWO stało się Ciałem - JEZUSEM CHRYSTUSEM, BOGIEM-CZŁOWIEKIEM, i że w taki sposób stało się to SŁOWO - opisywalne. Teraz, ufam, że dzięki naszej posłudze będą mogli doświadczyć jeszcze czegoś NIE BYWAŁEGO, NIE WYOBRAŻALNEGO, dla ich sposobu myślenia, albowiem tego, iż TO Słowo, które stało się CIAŁEM, nie tylko jest OPISYWALNE, przez SŁOWO, ale również wyrażalne poprzez ZAPIS ( gr. GRAFO) jaki dokonuje się poprzez KOLORY, i materlizuje się poprzez MALOWANIE IKONY. Jest to o tyle ważne, o ile uświadomimy sobie, że to o czym teraz mówię, było przedmiotem sporu, i walki w czasie IKONOKLAZMU, i zostało wyrażone w dogmatycznym nauczaniu kościoła w tkzw. Horosie, orzeczeniu uchwalonym na II Soborze Nicejskim w 787 roku.

O. Sylwan Marcin Wirkowski OSPPE

Dziękujemy za wsparcie!

Jak nas wesprzeć?

Na specjalnie przygotowanej do tego celu społecznej ZRZUTCE!

ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA

 

 

 

>>ZRZUTKA IKONA W AFRYCE<<

 

Darowizna przez system szybkich płatności PayPal. 

 

Dołącz do nas! Darowizna przez system PayU.


Można przelewem na konto:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766

>>Tu<< możesz pobrać i wydrukować druczek do wpłaty na poczcie.

Chcesz wiedzieć jak wykorzystujemy środki, co robimy, otrzymywać informacje o aktualnościach?

Zapisz się na newsletter! Nie wysyłamy nudnego spamu a będziesz miał z nami kontakt.

Name

Email

Please enable the javascript to submit this form

 

DZIĘKUJEMY!

Odsłony: 113

Wspieraj akcję

Akcja Afryka

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.