Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART? Czyli, w BŁOGOSŁAWIONEJ SZTUCE!

Jesteśmy organizacją, której pasją jest szeroko pojęta sztuka sakralna. Naszym głównym celem jest pomaganie na różne sposoby wykorzystując do tego sztukę. Organizujemy warsztaty sztuki sakralnej szczególnie warsztatów ikonograficznych. Ich zadaniem jest formacja, rozwój artystyczny. Wspieramy malowanie i tworzenie wystroju przez ikonografię bizantyjską, złotnictwo, planowanie. Naszą pracą zdobywamy środki na cele statutowe fundacji czyli pomaganie tym, którzy mają zwyczajnie gorzej, mniej środków, możliwości. Sztuka jest dla nas okazją do pomocy, wspierania, upamiętniania...

Nasza fundacja proponuje warsztaty ikonograficzne oparte o lekcje video w Szkole IN Blessed Art School  a nasze dzieła można kupić w In Blessed Art Shop. Dochód z warsztatów i sklepu przeznaczamy w całości na cele statutowe.

Kiedy do Jerzego Nowosielskiego przychodził biedny ten dawał mu obraz mówiąc:

„Nic innego nie mam, ale spróbuj to sprzedać”.

Jako artyści chcemy by sztuka i jej sprzedaż pomagała rozwijać się, upamiętniać, tworzyć relacje! Wspólnie chcemy odbudować wartość sztuki jako tej, która uszlachetnia!

Z radością dzielimy się naszym talentem!

Chodź z nami!

Nasza działalność dzieli się na:

ewa2

 Rozpal promyk nadziei dla Ewy i jej rodziny!

W nocy z 11-12 maja 2017 roku Ewa odeszła do Domu Ojca.

Składamy wyrazy współczucia na ręce Jej męża i synów.

Dziękujemy za Jej wytrwałość!

Nadal wspomagamy rodzinę Ewy. 

Ewa ma 42 lata. Od 7 lat choruje na raka piersi. Żywiołem Ewy, z wykształcenia muzyka i plastyka,  są ludzie, ruch, taniec, muzyka, śpiew, malarstwo. Do momentu diagnozy była rytmikiem i arteterapeutą pracującym z dziećmi.

Kiedy choroba się rozpoczęła, jej synowie Antoś i Kuba mieli 4 i 8 lat. Choroba ogranicza  możliwości – nie może być dyrygentką naszej scholi wielogłosowej,  którą prowadziła z wielką pasją.

Zamiany w kręgosłupie ograniczają siłę rąk potrzebną do  gry na fortepianie, która gromadziła tak  wielu  z okazji  świąt  i wspólnego śpiewania. Zabrakło lekcji tańca i poloneza na festynie parafialnym. Pragnieniem Ewy jest nadal uczyć dzieci muzyki, móc znowu tańczyć, realizować społeczne pasje. Cichym pragnieniem jest nie musieć tłumaczyć dlaczego teraz jest inaczej, bo to po prostu boli…

Ewa przeszła  radykalną operację, chemio, radio i hormonoterapię. W marcu 2014 roku badanie MR wykazało przerzut  do kręgosłupa – konieczne było odbarczenie rdzenia, laminektomia i Cyber Knife. Rok później badania wykazały trzy zmiany w kręgosłupie, które również zostały naświetlone Cyber Knifem. W lutym 2016 roku, wyniki rezonansu brzmiały: liczne zmiany przerzutowe rozsiane w kręgosłupie i miednicy.

Wtedy mocno wybrzmiały  słowa synków Ewy, młodszego: „mamusiu, nie chcę byś znowu miała raka”, a starszy spytał: „mamo, ale będziesz nadal walczyć?”

Proszę Cię, pomóżmy Ewie walczyć! Walka wydaje się coraz trudniejsza, jednak w odosobnieniu będzie zupełnie nierówna! Stańmy razem po jej stronie, przeciwko chorobie.

Koszty leczenia są duże. Po  konsultacjach w kraju i za granicą, gdy pojawiła się  szansa na znaczne przedłużenie życia,  dzięki lekom Ewerolimus i Exemestane, nierefundowanym w Polsce w przypadku raka piersi, Ewie  udało  się pojechać  na  konsultacje  i badania do Londynu, celem rozważenia tego rodzaju leczenia. Na razie nie mogło być podjęte.

Obecnie Ewa przyjmuje lek o nazwie Xgeva (denosumab), który nie jest refundowany w raku piersi. Koszt jednej injekcji ( czyli miesięcznej terapii) to około  1600 zł. Przeszła kolejną radioterapię i jest w trakcie kolejnej chemioterapii. Pieniądze potrzebne są też na dojazdy, niektóre konsultacje, badania w innych ośrodkach.

Jak bardzo podnosi na duchu myśl, że jest szansa na jutro…

Dlatego każda pomoc i wsparcie będą bezcenne. To promyk nadziei…

Myślisz, że złotówka to tylko  pieniądz? To jak podanie ręki, bycie w pobliżu osoby, która jest nam bliska!

Ewa teraz nie ma siły na dużą aktywność fizyczną, ale jest wielka duchem i od początku choroby regularnie ogarnia pamięcią modlitewną wszystkich dobroczyńców, bliższych i dalszych. Zostań jednym z nich! Wspólnota leczy.

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

ewa i rodz

"Ewę i jej Rodzinę poznałem kiedy organizowałem pierwszą z moich wystaw ikon w Opolu. Potrzebne były sztalugi do prac. Zaoferowali pożyczenie dwóch. Kiedy przyjechały na miejsce okazało się, że nie są to ot, takie sztalugi. Stare profesjonalne sztalugi... Wysłużone. Dla malarza to oznacza jedno: ktoś na nich pracował! Są cenne. Poznając później rodzinę Ewy odkryłem ich niezwykłą miłość do artyzmu!

O chorobie Ewy dowiedziałem się śpiewając w scholi. Jakoś trudno mi było uwierzyć, że jest na coś chora. Energiczna kobieta, z humorem i słuchem idealnym. Otwarta na działanie, realizację marzeń i co najważniejsze, potrafiąca mieć marzenia! Gotowa do poświeceń dla dobra innych.

Nie mógłłbym sobie wybaczyć, gdybym jako prezes fundacji nie zachęcał i nie starał się pomóc Ewie!"

El'azar Huber Kampa

prezes fundacji

 

 

 

Fundacja In Blessed Art została zainicjowana jako ta, która ma pomagać. Szczególną troską ogarniamy artystów i ich rodziny. Możemy to jednak robić dzięki wsparciu dobroczyńców, którym może być każdy z nas.

Każdy gest pomocy jest nagradzany. Dzięki danym jakie pozostawisz nam w formularzu wpłat, będziemy mogli Ci podziękować prezentem, którym jest ręcznie wykonane serduszko. Serce za serce!

p2090135

Fundacja zbiera i przekazuje pieniądze na aktualne i niezbędne potrzeby Ewy jak i jej rodziny.  

Pomóż nam walczyć!

 

 

Dane do zwykłych przelewów:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a, 46-024 Dąbrówka Łubniańska

66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

wpłaty z dopiskiem: Pomagamy Ewie

 

Wpłaty w walucie EURO

PL 44 1050 1504 1000 0090 8011 7774

Kod BIC Swift: INGBPLPW

Odsłony: 2088

Więcej o naszej organizacji

Kontakt

Fundacja In Blessed Art

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

tel. +48 537 596 130

ul. Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

(woj.Opolskie)

KRS 0000651122

NIP 9910507870 REGON  36603460400000

 Konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

(wpłaty z dopiskiem: Darowizna na fundację)

 

Wspieraj nas na Patronite.pl

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.