Cieszymy się, że wszedłeś na tę stronę!

IN BLESSED ART? Czyli, w BŁOGOSŁAWIONEJ SZTUCE!

Jesteśmy organizacją, której pasją jest szeroko pojęta sztuka sakralna. Naszym głównym celem jest pomaganie na różne sposoby wykorzystując do tego sztukę. Organizujemy warsztaty sztuki sakralnej szczególnie warsztatów ikonograficznych. Ich zadaniem jest formacja, rozwój artystyczny. Wspieramy malowanie i tworzenie wystroju przez ikonografię bizantyjską, złotnictwo, planowanie. Naszą pracą zdobywamy środki na cele statutowe fundacji czyli pomaganie tym, którzy mają zwyczajnie gorzej, mniej środków, możliwości. Sztuka jest dla nas okazją do pomocy, wspierania, upamiętniania...

Nasza fundacja proponuje warsztaty ikonograficzne oparte o lekcje video w Szkole IN Blessed Art School  a nasze dzieła można kupić w In Blessed Art Shop. Dochód z warsztatów i sklepu przeznaczamy w całości na cele statutowe.

Kiedy do Jerzego Nowosielskiego przychodził biedny ten dawał mu obraz mówiąc:

„Nic innego nie mam, ale spróbuj to sprzedać”.

Jako artyści chcemy by sztuka i jej sprzedaż pomagała rozwijać się, upamiętniać, tworzyć relacje! Wspólnie chcemy odbudować wartość sztuki jako tej, która uszlachetnia!

Z radością dzielimy się naszym talentem!

Chodź z nami!

Nasza działalność dzieli się na:

Rozpoczęliśmy realizację zamówienia ponad 2 metrowej ikony dla Parafii MB Częstochowskiej w Dobrakowie.

Zapraszamy do obserwowania etapów pracy i wspierania naszej działalności.

10 lutego 2019 roku w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Dobrakowie (diecezja kielecka) odbył się wykład na temat częstochowskiej ikony Matki Bożej. Uczestnicy wykładu dowiedzieli się o różnych ciekawych tajemnicach jakie kryje ta sławna ikona. Poznali opisy konserwatorów, mogli zobaczyć fotografie rentgenowskie i posłuchać o tajemnicach jakie kryje ikona pod grubymi warstwami werniksu. Dowiedzieli się też o historii wizerunku, o tym, że trafił do polski będąc już uszkodzony i skąd wzięły się rany na policzku Matki Bożej oraz gdzie były przyklejone klejnoty i dlaczego powbijano w ikonę mnóstwo srebrnych gwoździ, po co wizerunek ma ramę i czemu dzieciątko nie ma nimbu krzyżowego skoro go kiedyś miało. Poznali też jak powstaje ikona.

Wykład odbył się w ramach rozpoczęcia pracy nad ikoną, która zostanie wykonana dla tej parafii przez ikonopisarzy naszej fundacji a jej wymiary przekroczą 2 m wysokości. Ikona będzie wykonywana na ternie parafii by włączyć i zaangażować w tę pracę całą wspólnotę parafii. Ikona bowiem będzie częścią tej wspólnoty na wiele lat. Zapraszamy do śledzenia pracy nad ikoną na szych stronach internetowych, gdzie będziemy informować o postępach pracy.

Projekty:

Przedstawiają wymiar deski bez ramy oraz wygląd ikony na ścianie prezbiterium kościoła z uwzględnieniem wymiarów.

czestochowska rozmiary

orientacyjnie czestochowska 2

orientacyjnie czestochowska

 Czekamy na wykonanie deski :-)

 

Chcesz dowiadywać się więcej o naszych działaniach? Zapraszamy do zapisania się na nasz Newsletter!

Name

Email

Please enable the javascript to submit this form

Po zapisaniu się, otrzymasz na swoją pocztę link do pobrania katalogu w formacie .zip (gdybyś nie otrzymał, skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Pamiętaj! Zapisując się Newsletter akceptujesz politykę prywatności i dobrowolnie przekazujesz nam swoje dane. Zawsze możesz zrezygnować i usunąć dane. Pełną politykę naszych stron możesz przeczytać >>tutaj<<.

 

 

Podoba Ci się nasza działalność? Chcesz i możesz nasz wspierać?

Zapraszamy do wspierania i BARDZO DZIĘKUJEMY!

 

Indywidualnie przez system płatności lub przelew:

 

Dołącz do nas! Darowizna przez system PayU.


Konto:

Fundacja In Blessed Art

Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766

>>Tu<< możesz pobrać i wydrukować druczek do wpłaty na poczcie.

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDE ZAANGAŻOWANIE!

Odsłony: 536

Więcej o naszej organizacji

Kontakt

Fundacja In Blessed Art

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

tel. +48 537 596 130

ul. Szkolna 8a

46-024 Dąbrówka Łubniańska

(woj.Opolskie)

KRS 0000651122

NIP 9910507870 REGON  36603460400000

 Konto: 66 1050 1504 1000 0090 8011 7766  

(wpłaty z dopiskiem: Darowizna na fundację)

 

Wspieraj nas na Patronite.pl

Pomóż nam się rozwijać! Darowizna przez PayU.